m

Jak zaplanować studniówkę

studniówka

ORGANIZACJA STUDNIÓWKI — JAK TO ZROBIĆ DOBRZE?

Jak zaplanować studniówkę? |Bycie uczniem klasy maturalnej to nie tylko niesamowita ilość nauki, ale także organizacja wyczekiwanej studniówki. Zabawy studniówkowe są zwykle bardzo dostojne i organizowane ze sporym rozmachem. Przygotowania do poloneza, wzruszające przemowy i prezentacje, które obrazują lata spędzone w jednej ławce. Organizacja studniówki powinna rozpocząć się od opracowania szczegółowego planu działania. W tym celu należy zorganizować spotkanie, w którym wezmą udział przedstawiciele szkoły, uczniowie i rodzice. Dzięki wstępnym rozmowom można ustalić oczekiwania, a także możliwości finansowe, którymi należy się kierować w czasie przygotowywania kolejnych elementów imprezy. Jak zorganizować idealną studniówkę?

1. Miejsce na studniówkę

Pierwszym krokiem do zaplanowania studniówki jest wybór miejsca, gdzie ma się ona odbyć. Aktualnie najwięcej studniówek odbywa się w wynajętych salach w restauracjach, czy domach weselnych. Są jednak szkoły, które podtrzymują tradycję studniówki odbywającej się na sali gimnastycznej lub w jadalni szkolnej. Przy wyborze miejsca warto kierować się kilkoma czynnikami, jak dogodna lokalizacja, satysfakcjonująca akustyka, dostosowana ilość miejsca, a także wyjątkowość lokalu.

Przygotowałam listę lokali z podziałem na miasta, w których można zorganizować studniówkę.

Wisła:

• Hotel Gołębiewski

• Hotel New Wave

Bielsko-Biała:

• Kamienica Pod Orłem

• Dworek New Restaurant

• Pod Kasztanami

• Wirtuozeria

• Kameliowy Zakątek

• Dom weselny Bartek

Jaworze:

• Gościniec Szumny

Czechowice-Dziedzice:

• Dworek Eureka

• Dworek Stara Cynkownia

• Dworek Bestwinka

Cieszyn:

• Pod Brunatnym Jeleniem

• Kamienica Konczakowskich

Szczyrk:

• Restauracja Orle Gniazdo

• Hotel Meta

Jak zaplanować studniówkę dworek eureka

2. Muzyka - Dj na studniówkę

Bez muzyki trudno wyobrazić sobie studniówkową zabawę do białego rana. Muzyka na studniówkę zawsze budzi wśród maturzystów spore emocje, więc pewnie zastanawiacie się, co zrobić, by wszyscy byli zadowoleni? Dobrym sposobem jest stworzenie listy piosenek, gdzie każdy może dopisać swoje propozycje. Taką listę można przekazać dj-owi, który dołoży do niej swoje kawałki. Wybierając zespół lub DJ-a warto zasięgnąć opinii na ich temat, a także sprawdzić nagrania z poprzednich imprez, dostępne są zwykle na stronach internetowych muzyków. Bardzo ważna jest również wcześniejsza rezerwacja terminu.

Jakiego mogę polecić dj-a na studniówkę?

Jak zaplanować studniówkę?

3. Jedzenie na studniówkę

Organizując studniówkę, sprawy związane z jedzeniem warto oddać w ręce specjalistów. Studniówka to zabawa, która trwa kilka godzin, więc należy przygotować jedzenie w odpowiednich ilościach.  Przy zamawianiu potraw warto zrobić ankietę wśród uczniów żeby się dowiedzieć czy wśród osób są wegetarianie, weganie albo czy ktoś nie ma na coś alergii.

Coraz popularniejsze są oryginalne potrawy takie jak sushi, owoce morza, burgery czy azjatyckie potrawy.

4. Kamerzysta i fotograf na studniówkę

Aby móc wrócić wspomnieniami do tego wyjątkowego balu warto zatroszczyć się również o innych podwykonawców – kamerzystę i fotografa. Przeglądanie nagrania lub zdjęć ze studniówki po kilku latach z pewnością wywoła uśmiech na twarzy i wzruszenie. Należy pamiętać, że ze względu na studniówkowy czas, kamerzyści i fotografowie mają wcześniejsze rezerwacje terminów.

5. Zaproszenie na studniówkę – ustne czy drukowane?

Wizytówką wyjątkowego balu są piękne, ręcznie wypisane lub wydrukowane na dobrej jakości papierze zaproszenia. Na karteczce powinny znaleźć się podstawowe informacje odnośnie uroczystości, jak miejsce, data i godzina rozpoczęcia, a także prośba o potwierdzenie przybycia. Trzeba zastanowić się również, którym gościom warto wręczyć zaproszenia osobiście – na przykład nauczycielom czy osobom towarzyszącym. Choć w ostatnich latach coraz częściej stawia się na zaproszenia ustne, dobrze pielęgnować elegancką tradycję papierowych wersji.

6. Wystrój i ścianka na studniówkę

Oprócz papeterii, wizytówką pięknego balu jest wystrój, dekoracje oraz ścianka do zdjęć. Jakie dekoracje wybrać na studniówkę? Spieszymy z pomocą! Przede wszystkim studniówkowym must have jest ścianka balonowa. Ta dekoracja balonowa nie tylko wygląda elegancko i efektownie, ale także stanowi świetne tło dla fotografa i uczniów do robienia pamiątkowych zdjęć. Okres studniówek przypada na miesiące zimowe lub wczesnowiosenne, co uniemożliwia robienie sesji w plenerze, dlatego ścianka balonowa nada się do tego idealnie! Świetnym dopełnieniem ścianki dekoracyjnej jest brama balonowa, która ozdobi drzwi wejściowe i umożliwi wielkie wejście każdemu uczestnikowi i uczestniczce.

Jeśli nie macie nikogo z klasy, kto zadba o Waszą ściankę, warto zlecić to firmie. Dużo dj-ów mają swoje ścianki, dlatego przed planowaniem jej, warto go spytać. Polecana firma z Wisły zajmuje się projektowaniem takich ścianek, więc jeśli będziecie czegoś szukać to polecam:

• Magic Moments

 

Znalazłam kilka inspiracji na studniówkową ściankę, którą podsyłam poniżej:

jak zaplanować studniówkę
Fotograf ślubny
Fotograf ślubny
Jak zaplanować studniówkę
Jak zaplanować studniówkę
Fotograf ślubny

Jeśli jednak koszt dekoracji balonowej jest dla Was za drogi, możecie kupić już gotową na allegro. Na dzień dzisiejszy koszt takiej ścianki na gotowo (ścianka + stelaż) to koszt 600 zł. Podsyłam link do niej – Ścianka allegro

A gdy Wasze koszta są naprawdę skromne, możecie zaopatrzyć się np. w czarny materiał i ścianę z lampek bądź w czarny materiał i kawałek złotego tak jak na inspiracjach powyżej.

Jak zaplanować studniówkę

7. Nauka poloneza i radosne oczekiwanie

Warto, aby uczniowie klas maturalnych wraz ze swoimi wychowawcami zadbali o wcześniejsze próby, aby polonez w ich wykonaniu zachwycił wszystkich.

Jak zaplanować studniówkę - podsumowanie

Studniówka jest jednym z najpiękniejszych momentów w życiu szkolnym – dlatego warto, by była naprawdę magiczna. Bal maturalny jest symbolicznym wejściem w dorosłe życie, a także powinien zapowiadać sukces na egzaminach maturalnych. 
Aby została w pamięci na zawsze, warto zadbać o odpowiednią oprawę fotograficzną.

Zapraszam Was do obejrzenia mojego portfolio studniówkowego:

Zamknij

Kreatywna, romantyczna, naturalna, pełna uczuć i detali – właśnie taka jest moja fotografia ślubna.

Skontaktuj się i poznaj ofertę
dla siebie: 736882616
kontakt@nataliapilch.pl

Instagram

Bądź na bieżąco

kontakt@nataliapilch.pl