m

Sesja noworodkowa – oferta

Sesja noworodkowa Skoczów i okolice 

(Skoczów, Górki, Brenna, Ustroń, Wisła, Cieszyn, Bielsko – Biała)

Kiedy rodzi się mały człowiek wszystko się zmienia. Z niecierpliwością czekasz na pierwsze nieświadome uśmiechy, pierwsze miny, a nawet pierwsze łzy. Ten moment warto uchwycić. 

W swojej ofercie mam fotografię noworodkową zarówno pozowaną, jak i naturalną – lifestylową. Obie sesje wykonywane są w domu u klienta, w mieście Skoczów lub w okolicach Skoczowa czyli Górki, Brenna, Ustroń, Wisła, Cieszyn, Bielsko-Biała. Sprawdź, którą wybierasz lub zdecyduj się na obie! ♥️

Naturalne sesje noworodkowe lifestyle

Sesja noworodkowa Skoczów • Ustroń • Bielsko Biała • Wisła • Górki • Cieszyn • Tychy • Pszczyna • Żory

Naturalne sesje noworodkowe lifestyle w Waszym domu to sesje, które wyjątkowo cenię. Nie męczymy maluszka milionem ubrań, specjalnym pozowaniem czy ciągłym usypianiem i wybudzaniem. Są to sesje delikatne, bardzo rodzinne, nastawione na naturalne emocje. Zaproście mnie do swojego świata, a ja stworzę dla Was przepiękną pamiątkę z tych właśnie chwil. Pozbawioną przesadnego retuszu i pozowania.

Sesja lifestyle jest to sesja w Waszym domu, w miejscu gdzie Wy oraz Wasze pociechy czujecie się najswobodniej. Jest to sesja o Waszej bliskości, miłości, więzi, życiu, wspólnej zabawie, wygłupach. Sesja odbywa się wyłącznie przy świetle zastanym bez świecenia sztucznymi światłami.

Sesja lifestyle w moim wykonaniu to:
– wyjątkowa atmosfera
– obserwowanie i łapanie w kadrach wyjątkowych emocji
– wskazówki jak przygotować się i dzieci do sesji

Zacisze domu to najbezpieczniejsze miejsce dla Waszego nowonarodzonego dziecka, dlatego dojeżdżam do domu i wykonuję zdjęcia w otoczeniu dla Was ponadczasowym. Nie przejmujcie, jeśli Wasze wnętrze nie jest jeszcze np. w pełni wyremontowane. Zawsze skupiam się na ludziach, a nie na tle, pokazując na fotografii to co piękne. Czasem wystarczy tło ściany by wykonać fantastyczne ujęcia.

Sesja noworodkowa lifestyle fotografia Natalia Pilch skoczów
Sesja noworodkowa lifestyle skoczów fotografia natalia pilch
Sesja noworodkowa lifestyle Natalia Pilch Skoczów
Sesja noworodkowa lifestyle Natalia Pilch Skoczów
Fotograf skoczów noworodek lifestyle Natalia Pilch
Fotograf skoczów noworodek lifestyle Natalia Pilch
Fotograf skoczów noworodek lifestyle Natalia Pilch
Fotograf ślubny

Pozowane sesje noworodkowe

Sesja noworodkowa Skoczów • Ustroń • Bielsko Biała • Wisła • Górki • Cieszyn • Tychy • Pszczyna • Żory

Sesja noworodkowa, pozowana jest robiona z użyciem ubranek i rekwizytów fotografa. To przede wszystkim zdjęcia pozowane. Maluszek jest usypiany, by później, gdy śpi, można było go przekładać do kolejnych stylizacji. W użycie idzie bean bag, to taka duża poducha, na której są rozkładane materiałowe tła, na których leży dziecko.

Przed sesją warto wybrać pokój w którym będą robione zdjęcia. Najlepiej aby miał jasne ściany oraz był dobrze oświetlony naturalnym światłem z pola. Na tło i pufa potrzebuję około 1m2 oraz obejście dookoła niego. Należy się przygotować do tego, że dziecko będzie płakać, tak samo jak płacze w domu, tak samo podczas sesji. Nie należy się tym martwić. 

Świeżo upieczona mama często nie ma ochoty na pakowanie się na sesję, wędrówki z fotelikiem i wspinanie się po schodach. Dlatego sesje noworodków, pozowane również są robione w domu u klienta. 

sesja noworodkowa skoczów noworodek zdjęcia fotograf natalia pilch
sesja noworodkowa skoczów noworodek zdjęcia fotograf natalia pilch
sesja noworodkowa skoczów noworodek zdjęcia fotograf natalia pilch

Ile trwa sesja noworodkowa?

Sesja z udziałem noworodka średnio trwa od 2 do 3 godzin. Najlepiej zacząć ją między godziną 10.00 a 11.00 gdyż większość dzieci jest najspokojniejsza. Po sesji w ciągu maksymalnie 2 tygodni otrzymacie link do prywatnej galerii, z której wybierzecie ulubione zdjęcia z sesji. Wybrane zdjęcia trafią do obróbki. Im szybciej dokonacie wyboru, tym szybciej będziecie cieszyć się zdjęciami.

W jakim wieku maluszka należy wykonać sesję noworodkową?

Sesję noworodkową pozowaną najlepiej jest przeprowadzić między 6 a 14 dniem życia dziecka. O ile dziecko urodziło się zdrowe i w terminie. Dziecko we wskazanych dniach jest już oswojone z nowym światem ale nadal bardzo dużo śpi i łatwo zasypia. Ciało maluszka pamięta jeszcze ciasne ułożenia z brzuszka i dzięki temu fotograf ma więcej możliwości jeśli chodzi o pozycjonowanie noworodka. Im dziecko starsze tym mniej zainteresowane jest spaniem, przerwy w śnie są coraz dłuższe, a sen coraz płytszy.

Sesję noworodkową lifestylową można przeprowadzić w każdym wieku dziecka. W tej sesji chodzi o emocje, więc nie zależy nam na tym, aby maluszek całą sesję przespał.

Sesja noworodkowa – kto może wziąć udział w sesji?

Na sesji pozowanej, wykonujemy zdjęcia samego noworodka, możemy zrobić dodatkowe kilka ujęć z rodzicami.

Podczas sesji lifestylowej, możemy zrobić zdjęcia z większą ilością rodziny tj. rodzicami, starszym rodzeństwem, dziadkami czy ciociami. Podczas sesji pozowanej, im więcej osób na sesji tym trudniej o spokój i sen dla maluszka.

Sesja noworodkowa lifestyle czy pozowana?

Sesja lifestylowa jest mocno nastawiona na naturalne ujęcia dlatego najbardziej podobają mi się ujęcia właśnie z tej sesji! Można uchwycić piękne chwile, pierwsze spojrzenia, uśmiechy i sfotografować detale tj. małe stópki, rączki czy uszka.

Sesja noworodkowa lifestyle czy jest dla każdego?

W sesji noworodkowej lifestyle, wykonujemy naturalne zdjęcia w domu. Dlatego potrzebujemy minimum jedno pomieszczenie, z dobrym oświetleniem naturalnym, i z neutralnym zafarbem ścian tj. biel, beże … Jeśli nie wiesz czy Twoje pomieszczenie zda egzamin, możesz podesłać mi kilka zdjęć. Chętnie Ci doradzę 🙂

Jak przygotować się do sesji noworodkowej?

Do sesji noworodkowej pozowanej należy:

  • Nagrzać pomieszczenie – podczas sesji będziemy zmieniać ubranka, dlatego ważne jest aby dziecku nie było zimno. Dodatkowo dzieci w wyższej temperaturze lepiej śpią.
  • Przygotować mleko / herbatkę – często przy przebieraniu dzieci płaczą, dlatego ważne jest aby zapewnić im mleczko i herbatkę.
  • Smoczek, szumiś i inne usypiacze – to bardzo ważna rzecz na sesji! Tak samo jak na codzień, Wasze dziecko na sesji również będzie płakać! Nie ma w tym nic dziwnego. Smoczek lub szumiś pomogą dziecko wpadać w drzemkę.
  • Naszykować swoje ubranka, usg – masz ubranka, w których chciałabyś zdjęcia swojego maleństwa? A może chciałabyś jego zdjęcie z usg z okresu ciążowego? Nie ma problemu!

Do sesji noworodkowej lifestyle należy:

  • Przygotować pokój w którym chce się wykonać zdjęcia tj. posprzątać wszelkie przeszkadzaczy tj. piloty, gazety itp.
  • Przygotować ubrania dla rodziców i dzieciątka. Najlepiej w dwóch wariantach, ciemnym i białym. Ważne aby Wasze ubrania były w tej samej kolorystyce np. jeansy + biała góra, i bez nadruków, wzorków itp. 

 

Masz jeszcze jakieś pytania?

kliknij w poniższy przycisk aby skontaktować się ze mną za pomocą emaila, telefonu lub formularza kontaktowego ↓

Tagi: Sesja noworodkowa Skoczów, Sesja noworodkowa Bielsko-Biała, Sesja noworodkowa w domu, Sesja noworodkowa Ustroń, Sesja noworodkowa Cieszyn, Sesja noworodkowa Górki, Sesja noworodkowa Brenna, Sesja noworodkowa Tychy, Sesja noworodkowa Pszczyna

Zamknij

Kreatywna, romantyczna, naturalna, pełna uczuć i detali – właśnie taka jest moja fotografia ślubna.

Skontaktuj się i poznaj ofertę
dla siebie: 736882616
kontakt@nataliapilch.pl

Instagram

Bądź na bieżąco

kontakt@nataliapilch.pl